Olej z nasion wiesiołka tłoczony na zimno z 0,5 kg nasion wiesiołka

49,61 zł
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Oleje tłoczone z 0,5 kg nasion, ziaren, orzechów - przygotowywane są indywidualnie, dlatego prosimy o opłatę zamówienia przed wysyłką. Wysyłka olejów tłoczonych z 0,5 kg za pobraniem nie będzie realizowana.

Olej z nasion wiesiołka tłoczony na zimno z 0,5 kg nasion wiesiołka


Cena zawiera:

tłoczenie oleju z 0,5 kg nasion wiesiołka,

mąkę powstałą po tłoczeniu,

profesjonalną ciemną butelkę szklaną do przechowywania oleju oraz

styropianowe opakowanie butelki, co zapewnia bezpieczeństwo w transporcie.

UWAGA!!!
Z 0,5 kg nasion wiesiołka powstanie około 80 ml oleju tłoczonego na zimno. Butelki, w które rozlewany jest olej posiadają 250 ml pojemności, co oznacza, że butelka nie będzie pełna. Jeżeli potrzebujesz większą ilość oleju prosimy o zwielokrotnienie zakupu. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod nr infolinii 22 243 96 46 lub e-mail: biuro@sokiwyciskane.pl.

Olej tłoczony jest na zimno za pomocą naszej prasy do oleju Alfa.

Olej tłoczony jest na zamówienie, co gwarantuje przede wszystkim świeżość oleju. Tłoczenie odbywa się maksymalnie do 4 godzin przed wysyłką. Z uwagi na fakt, że świeżo tłoczony na zimno olej ma temperaturę ok. 17-20 stopni - zaraz po wytłoczeniu jest schładzany do temperatury 2 stopni.

Olej wysyłany jest w specjalnie przygotowanych do przechowywania oleju - ciemnych szklanych butelkach. Po otwarciu należy przechowywać w lodówce.

Wysyłki oleju realizowane są jedynie za pośrednictwem firmy kurierskiej od poniedziałku do czwartku, co gwarantuje dostawę do Klienta już na 2 dzień po wytłoczeniu oleju. Czas realizacji zamówienia wynosi do 7 dni roboczych. O dniu wysyłki Klient jest informowany indywidualnie.



Wiesiołkowy cud natury ‼️


W „Wielkiej Księdze Ziół Bremnessa” napisano, że wiesiołek jest rośliną księżycowego ogrodu, ponieważ̇ jego kwiaty rozwijają̨ się wieczorem, a delikatne żółte płatki w magiczny sposób odbijają światło Księżyca.



Wiesiołek to jak najbardziej jadalna roślina, która została sprowadzona do Europy z Ameryki Północnej w XVII wieku. Miał być hodowany jako warzywo, jednak cierpki smak korzenia nie przypadł nikomu do gustu. Z czasem zaczął się dziko rozsiewać i w takiej formie do dziś zdobi nasze łąki i ogrody.

Lecznicze właściwości wiesiołka zostały odkryte po raz pierwszy kilka tysięcy lat temu przez Indian Ameryki Północnej, którzy stosowali strąki wiesiołka w nalewkach do leczenia ran.



Olej z nasion wiesiołka zaczęto stosować stosunkowo niedawno.

Jest bogaty w niezbędne i nienasycone kwasy tłuszczowe, a także białka, lektyny i związki mineralne, w tym sole wapnia.

Główną wartością oleju z wiesiołka jest kwas gamma-linolenowy (GLA) związany z niezbędnymi kwasami tłuszczowymi, który odgrywa ogromną rolę w syntezie prostaglandyn, co wyjaśnia większość terapeutycznych właściwości tego oleju.



Przytoczmy tutaj bardzo ważne słowa dr Ewy Dąbrowskiej z książki „Ciało i ducha ratować żywieniem”:

„Jak wykazały badania naukowe, tłuszcze stałe, a więc zwierzęce oraz kwasy tłuszczowe -trans (zawarte m.in. w margarynach), mogą zablokować enzym desaturazę, dzięki któremu powstaje w organizmie tzw. kwas gamma - linolenowy, a z niego prostaglandyny. Zahamowanie syntezy prostaglandyn sprzyja rozwojowi szeregu chorób takich, jak: miażdżyca, nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, alergiczne zapalenie skóry, reumatoidalne zapalenie stawów, zatrucie ciążowe, obrzęk piersi, przerost prostaty, stwardnienie rozsiane, zespół zmęczenia powirusowego, a nawet zaburzenia zachowania u dzieci i wiele innych chorób. Na szczęście ten brakujący kwas gamma-linolenowy można uzupełnić w diecie, przyjmując olej wiesiołkowy (…) Kwas gamma-linolenowy nie występuje w innych pokarmach (…) Pamiętajmy o uzupełnieniu naszej diety w ten cenny olej (…) Olej wiesiołkowy koryguje szkody wywołane nieprawidłowym żywieniem. Należy pamiętać, że mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka m.in. dlatego, że zawiera kwas gamma-linolenowy. Obecność w diecie matki olejów przetworzonych przemysłowo, które zawierają m.in. wiązania -trans, obniża zawartość kwasu linolenowego w mleku i hipotetycznie zapoczątkowuje m.in. miażdżycę i choroby alergiczne u dziecka. Jak widzimy przez spożywanie przetworzonych olejów, można doprowadzić do rozwoju miażdżycy, zaś olejem nieprzetworzonym, a jedynie wytłoczonym z nasion, możemy leczyć miażdżycę i wiele innych chorób. Dla człowieka zawsze najlepszym pokarmem będzie to, co Bóg dla niego przeznaczył na pokarm, a więc ziarna, nasiona oleiste, warzywa i owoce’’.



Olej z wiesiołka to najlepszy przyjaciel Kobiet - ma zbawienny wpływ na kobiecy układ hormonalny.



Zbyszek Bańkowski swojej książce „Moc życia żywych olejów” napisał:

„ Prostaglandyny regulują wiele procesów metabolicznych, a także działają na kobiece hormony płciowe ( estrogeny, progesteron i prolaktynę), a zatem olej z wiesiołka stosowany jest z powodzeniem w leczeniu zaburzeń związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS), łagodzi objawy raka piersi i torbieli (…). 



Kwasy tłuszczowe i magnez to duet zawarty w oleju z wiesiołka, dzięki któremu dolegliwości przedmiesiączkowe i towarzyszące menopauzie przebiegają znacznie łagodniej.



Dowiedziono, że wysoki poziom tych substancji korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną kobiecego organizmu i w rezultacie:

- poprawia samopoczucie;

- niweluje drażliwość;

- wahania nastroju;

- łagodzi bóle miesiączkowe;

- zmniejsza bóle piersi.



Olej z wiesiołka jest wskazany dla par starających się o potomstwo, ponieważ ułatwia zapłodnienie. Dowiedziono, że pobudza on wydzielanie płodnego śluzu (tuż przed owulacją i po niej), poprawia jego jakość oraz ukrwienie śluzówki macicy. Niektóre badania wskazują, że wiesiołek może też poprawiać męską potencję.



Wystarczą dwie łyżki stołowe dziennie ‼️



O cudownych właściwościach oleju z wiesiołka już wiesz, ale pamiętaj również o wiesiołkowym makuchu!



Odtłuszczoną wiesiołkową mąkę z powodzeniem możesz stosować jako dodatek do różnego rodzaju potraw przygotowywanych na ciepło i zimno, deserów, surówek i sałatek.



Wytłoki możesz również zalać gorącą wodą, ostudzić, odcedzić i stosować jako płukankę do włosów.

LifeWellness
235
172 Przedmioty

Specyficzne kody