Naczynia gliniane Alfa

249,00 zł

Wysyłka do 30 dni od zaksięgowania płatności !!! Nie wysyłamy za pobraniem !!!

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

UWAGA!!! WYSYŁKA NACZYŃ DO 30 DNI OD ZAKSIĘGOWANIA ŚRODKÓW NA KONCIE!!! NACZYNIA GLINIANE NIE SĄ WYSYŁANE ZA POBRANIEM ORAZ Z INNYMI PRODUKTAMI!!


Naczynia gliniane Alfa

Komplet naczyń – pojemników glinianych do wyciskarki wolnoobrotowej ALFA PURE  

Z tradycją w nowoczesność!

Pierwsze naczynia gliniane pojawiły się w Japonii ok 10 000 lat p.n.e., z kolei w Polsce pierwsze wzmianki o wyrobie i użytkowaniu tychże naczyń datowane są na piąte tysiąclecie p.n.e. Przez te wszystkie lata gliniane wyroby towarzyszą ludzkości nieustannie, a ich praktyczność i właściwości zdrowotne zadziwiają do dziś. Używano ich do gotowania, przechowywania żywności, a także do strukturyzacji wody.

Komplet naczyń glinianych ALFA to w 100% wyrób polskich mistrzów garncarstwa stworzony w domowej pracowni artystycznej. Naczynia zostały zaprojektowane w taki sposób aby ich zastosowanie było praktyczne, wygodne i wszechstronne.  Do produkcji naczyń alfa użyto metody terra sigillata – co oznacza, że nasze naczynia są  w 100% wykończone gliną o charakterystycznym kolorze, artystycznych naciekach i połysku, który daje wrażenie szkliwa transparentnego.

Dzbanek na sok posiada dwa uszka (lub dwoje uszu – nie wiem co lepiej będzie pasować :) dzięki temu jest wygodny dla lewo- i praworęcznych. Widoczne z przodu dwa wgłębienia zostały zaprojektowane po to aby dzbanek idealnie przylegał do wyciskarki ALA PURE. Nasz dzbanek jest bardzo pojemny ok 1000 ml soku.

Miska na wytłoki również posiada wgłębienie, dzięki czemu naczynia do siebie pasują i stanowią komplet. Miska ALFA to nie tylko pojemnik  na wytłoki, przyda się do podawania sałatek, surówek czy wyrobu różnego rodzaju ciasta.


Naczynia gliniane Alfa wykonywane są ręcznie na kole garncarskim. W ich skład wchodzi 100 % gliny bez żadnych innych domieszek, co sprawia, że są bardzo estetyczne i co najważniejsze nie zanieczyszczają środowiska. Używanie tego typu naczyń wpisuje się w coraz popularniejszy trend dbania o naturę i naszą planetę.


Mycie i czyszczenie naczyń glinianych: w ciepłej wodzie z odrobiną sody oczyszczonej lub  octu. Unikaj detergentów i innych środków chemicznych. Nie zalecamy myć w zmywarce do naczyń. Warto raz na jakiś czas wysuszyć naczynie na słońcu.


Wymiary:


Miska na wytłoki:

- średnica – ok. 19 cm

- wysokość – ok. 10-11 cm

- pojemność – ok. 1500 ml

Dzbanek na sok:

- średnica – ok. 9 cm

- szerokość z uszami – ok. 18 cm

- wysokość – ok 11 cm

- pojemność – ok 1000 ml

 Waga zestawu: ok 1000 g

505
150 Przedmioty

Specyficzne kody

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.